تهران ,
دبی ,
برلین ,
ونکوور ,

خدمات فرودگاهی هما

درباره خدمات فرودگاهی هما

-3 30

شرکت خدمات فرودگاهی هما در سال 1381 به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس شده و در 13 شهریور 1381 تحت شماره 191781 در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است. شرکت خدمات فرودگاهی هما وابسته به موسسه صندق بازنشستگی ذخیره پس انداز و رفاه کارکنان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران می باشد. مرکز اصلی آن در تهران، شهرک اکباتان، بیمه پنجم (شهید عموئیان) ، نبش کوچه دوم، ساختمان موسسه صندق بازنشستگی ذخیره پس انداز و رفاه "هما"، طبقه چهارم قرار دارد.

فعالیت های آغازین :

در راستای تحقق اصل 44 قانون اساسی

کاهش امور تصدی گری دولت

کاهش هزینه های جاری در هما

ایجاد اشتغال

افزایش فرایندهای خدمات رسانی

افزایش دامنه فعالیت های خدمات فرودگاهی

شرکت خدمات فرودگاهی هما فعالی های عملیاتی خود را در مهرماه 1382 با عقد قرارداد با هما بصورت واگذاری کلی کار، امور مربوط به واحدخدمات مسافر در فرودگاه مهرآباد و با 150 نفر نیروی انسانی آغاز نمود.

انجام امور مربوط به تخلیه و بارگیری هواپیماهای هما و سایر خطوط طرف قرارداد با هما از نیمه دوم سال 1383 و با 200 نفر نیروی انسانی.

 انجام امور مربوط به نظافت داخل هاپیماهای هما و سایر خطوط طرف قرارداد با هما از فروردین سال 1384 و با 180 نفر نیروی انسانی.

تجهیزات کمکی :

الف. تعمیر و بازسازی

ب. راه اندازی خط تولید تجهیزات

ج. ساخت تجهیزات

این تجهیزات از مهرماه سال 1383 آغاز گردیده است.

تامین نیروی انسانی :

به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز هما 1085 نفر نیرو بصورت واگذاری کار در سال 84  طی دو قرارداد در اختیار هما قرار گرفت که کمبود نیروی مورد نیاز را کاهش داد.

 شعبه اردبیل :

الف: تامین نیروی انسانی (واگذاری کلی کار)

ب: انجام امور مربوط به هدلینک هواپیماها (واگذاری کلی کار) از سال 1383

شعبه آبادان :

انجام امور مربوط به هندلینگ هواپیماها (واگذاری کلی کار) از سال 1384


فعالیت های تکمیلی :

خدمات مسافر :

انجام امور مربوط به پذیرش مسافرین پروازهای داخلی هما و ایرتور بصورت واگذاری کلی کار درفرودگاه مهرآباد که تعداد نیروها به 170 نفر افزایش یافت و با لحاظ نمودن اضافه کار پرداخت شده تعداد نیروی انسانی تقریبا به 200 نفر می گردند.

مکانیزه شدن کلیه ایستگاه ها به سیستم SDCS و بهره برداری از آن که در حال حاضر پذیرش مسافرین در 25 فرودگاه کشور از طریق سیستم SDCS انجام می گیرد.

امور جامه دان :

امور مربوط به جامدان مسافرین را در تهران و سطح شبکه انجام می دهد.

خدمات ویژه : 

امور مربوط به مسافرین خاص از جمله بیماران، کودکان، سالمندان، مسافرین ویژه شرکت را انجام می دهد.


خدمات رمپ :

 تخلیه و بارگیری شامل ارائه خدمات در محل غلطک های ورودی و خروجی و تخلیه بارکیری زیر هواپیماهای داخلی هما و ایرتور در مهرآباد می باشد.

امور مربوط به نظافت پروازهای داخلی هما و ایرتور در فرودگاه مهرآباد.

امور مربوط به نظافت پروازهای خارجی هما و ایرتور در فرودگاه های مهرآباد و امام .

تخلیه و بارگیری شامل ارائه خدمات در محل غلطکهای ورودی و خروجی و تخلیه و بارگیری زیر هواپیمادر فرودگاه حضرت امام.

امور مربوط به نظافت پروازهای خارجی طرف قرارداد با هما در فرودگاه های مهراباد و امام.

خدمات اپراتوری :

 نسبت به انتقال مسافر و بار و آماده سازی هواپیماها به وسلیه راه اندازی تجهیزات کمکی و عملیاتی شامل پله، غلطک، اتوبوس، CPL، MDL، ترانسپورتر،تراکتور، GPU، ASU، ACU ، دستگاه های ضدیخ و یخ زدایی و... و نیز جمع آوری طروف بارگیری ULD ، چرخ پالت ها، چرخ کانتینرها و چرخ های حمل جامه دان و استقرار آن ها در محل های مشخصی شده و... نسبت به نیاز عملیاتی و بنابر تشخیص ناظر سیار (موبایل) اقدام می نمایند.


 خدمات بار :

 امور مربوط به بارهای ورودی و امور مربوط به بارهای خروجی ( هندلینگ بار داخلی ) و انجام امور مربوط به پست شامل کلیه مرسولات پستی از فرودگاه مهرآباد از طریق واحد بار داخلی انجام می گردد.

راه اندازی خدمات درب به درب پاکات و محموله های کوچک پروازهای ورودی داخلی و تحویل آن در محل به مشتری.